22 najważniejsze atrakcje turystyczne Tajlandii

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

W tym artykule znajdziesz 22 najważniejsze atrakcje turystyczne Tajlandii, które warto znać i odwiedzić. Jak wiesz, Tajlandia to kraj pełen tajemnic i cudów. Jest to raj dla miłośników natury, historii i kultury.

Pamiętaj by przed podróżą do Tajlandii i wizytą najważniejszych atrakcji turystycznych, zapoznać się z artykułem, pt. Bezpieczeństwo w Tajlandii – 14 najpopularniejszych oszustw. Unikniesz tym samym dużo frustracji i będziesz przygotowany na wszelkie próby oszustwa.


LISTA – 22 najważniejsze atrakcje turystyczne Tajlandii

Jeśli szukasz inspiracji do odwiedzenia Tajlandii to ta lista jest dla Ciebie. Dzięki atrakcjom podanym poniżej łatwiej będziesz mógł ułożyć idealny plan swojej podróży po Tajlandii.

1. Khao San Road

Jest to jedna z najsłynniejszych ulic w Bangkoku, na której znajdują się liczne sklepy, bary i restauracje. Jest to idealne miejsce dla osób poszukujących nocnego życia i intrygujących wrażeń.

2. Świątynie Wat Arun i Wat Pho

Te dwie świątynie są jednymi z najważniejszych w Bangkoku. Wat Arun, znany również jako Świątynia Tysiąca Okien, jest słynna z pięknych mozaik i dekoracji, natomiast Wat Pho jest najstarszą i największą świątynią w Bangkoku, znana z posągu Buddy o długości 46 metrów.

3. Wodospady Erawan

Te urokliwe wodospady znajdują się w Parku Narodowym Erawan i oferują piękne widoki oraz możliwość kąpieli.

4. Złota Świątynia w Chiang Mai

Świątynia znajduje się w północnej części Tajlandii i jest znana z niepowtarzalnych złotych dekoracji oraz ciekawego widoku na miasto.

5. Wyspa Koh Phi Phi

Ta wyspa jest słynna z pięknych plaż, krystalicznie czystej wody oraz imprez na plaży. Jest to popularne miejsce wśród turystów poszukujących relaksu i zabawy.

6. Wyspa Koh Samui

Wyspa jest słynna z rajskich plaż i luksusowych hoteli. Jest to popularne miejsce wśród osób poszukujących luksusowego wypoczynku.

7. Wyspa Koh Phangan

Wyspa jest znana z Full Moon Party, czyli imprezy, która odbywa się co miesiąc i przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jest to popularne miejsce dla osób poszukujących zabawy i dobrej muzyki.

8. Klongs w Bangkoku

Klongs to kanały, którymi można pływać po Bangkoku i podziwiać piękne krajobrazy oraz życie miejskie. Jest to świetny sposób na poznanie prawdziwej twarzy miasta.

9. Park Narodowy Khao Yai

Ten park narodowy jest znany z pięknych krajobrazów i różnorodności fauny i flory. Jest to popularne miejsce wśród miłośników przyrody i trekkingu.

10. Jaskinia Phang Nga

Ta jaskinia jest słynna z pięknych stalaktytów i stalagmitów oraz możliwości popłynięcia łodzią po jej wnętrzu.

11. Miasto Chiang Rai

Miasto jest słynne z projektów architektonicznych oraz rzeźb. Miejsce ukrywa w sobie wiele przekazów związanych z historią Tajlandii poprzez sztukę. Biała Świątynia jest najważniejszym zabytkiem miasta.

- Jak To daleko
Chiang Rai – Biała Świątynia

12. Wioska rybacka Koh Dam Khwan

Ta wioska jest znana z autentycznych widoków i możliwości zobaczenia jak rybacy zbierają swoje połowy.

13. Wioska Sadej

Ta wioska jest znana z tradycyjnego stylu życia i możliwości poznania kultury i zwyczajów lokalnych mieszkańców.

14. Wioska rybacka Koh Panyee

W tej wiosce również będziesz mógł złapać oddech i napawać się pięknem przyrody. A wolnej chwili możesz obserwować życie rybaków i ich rodzin.

15. Wioska Ban Thaton

Ta wioska również zaserwuje sielskie widoki. Najważniejszym jej atutem są pola ryżowa i tradycyjny sposób zbiorów ryżu.

16. Wioska rybacka Koh Talu

Kolejna wioska w której można obserwować rybackie życie, piękne plaże i skosztować tanio świeżej ryby.

17. Wioska Ban Bang Po

Wioska jest znana z cudownych widoków i możliwości zobaczenia jak ludzie zbierają ryż.

18. Park Narodowy Doi Inthanon

Park narodowy jest znany z pięknych krajobrazów i różnorodności fauny i flory. Jest to popularne miejsce dla miłośników przyrody i trekkingu, a także dla tych, którzy chcą zobaczyć najwyższy szczyt w Tajlandii – Doi Inthanon.

19. Jaskinia Phraya Nakhon

Jaskinia jest słynna z niebywałej przestrzeni pod dachem skalnym, która jest oświetlona przez naturalne światło. Jest to popularne miejsce dla miłośników speleologii i krajobrazów.

20. Wioska rybacka Koh Kradan

Wioskę rozsławiła czysta, turkusowa woda. Jest to popularne miejsce dla miłośników nurkowania i relaksu.

21. Wioska rybacka Koh Lipe

Wioska rybacka Koh Lipe to rajski zakątek położony na południowym wybrzeżu tajlandzkiej wyspy Satun. Wioska jest otoczona pięknymi plażami z białym piaskiem i lazurową wodą, a jej mieszkańcy to przede wszystkim rybacy. To miejsce jest szczególnie popularne wśród miłośników nurkowania i snorklingu dzięki swoim rafom koralowym i bogatej faunie morskiej.

22. Wioska rybacka Koh Mook

Wioska rybacka Koh Mook to urocze, malownicze miejsce położone na południowym wybrzeżu tajlandzkiej wyspy Trang. Wioska jest otoczona pięknymi plażami i krystalicznie czystą wodą, a jej mieszkańcy to przede wszystkim rybacy, którzy swoim gościom oferują różne atrakcje, takie jak snorkeling, nurkowanie czy wycieczki łodzią. Wioska posiada również kilka restauracji, w których można spróbować lokalnych specjałów, a także sklepy z pamiątkami. W Koh Mook można odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się spokojem i pięknem przyrody.


Atrakcje Tajlandii i coś więcej

Podsumowując, Tajlandia to kraj pełen cudów i tajemnic. Jest to raj dla miłośników natury, historii i kultury. Wymienione wyżej atrakcje turystyczne to tylko niektóre z wielu, które można odkryć podczas wizyty w Tajlandii. Każde z tych miejsc oferuje unikalne doświadczenie i pozwala na poznanie różnorodności kraju.

Aby jeszcze bardziej przenieść się w tajskie klimaty, zachęcam do obejrzenia serii filmów z Tajlandii na kanale JAK TO DALEKO. Dzięki temu będziecie mogli zobaczyć jeszcze więcej pięknych miejsc i poznać ciekawostki związane z tym wspaniałym krajem. Całą serię filmów znajdziesz tutaj.

komentarze: 3
  1. Wow! Ten artykuł stanowi niemal kompletny przewodnik po najciekawszych miejscach w Tajlandii. Na pewno skorzysta z niego niejeden turysta wybierający się właśnie w tamtejsze rejony.

  2. Wielkie marzenie, które trzeba koniecznie spełnić. Twój wpis jest tylko tego potwierdzeniem. Nam marzy się tam osiąść na stałe:) Trzeba jednak spełnić pewne warunki. Inaczej trzeba odnawiać pozwolenie i przekraczać granicę co 6-8 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ