5 dobrych rad na lepsze życie

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Zmiana myślenia, zmiana nawyków, zmiana postrzegania otaczającego świata. Zmiana to nieodłączny element, który sprawia, że nasze życie nabiera sensu. A w dalszej konsekwencji my jesteśmy z niego bardziej zadowoleni.

Pewne kwestie w naszym myśleniu po prostu wymagają korekty, a niekiedy diametralnego przewartościowania. Dziś mogę otwarcie napisać, że jestem świadom tego, co było i wciąż jest nieodłącznym elementem, który sprawił, że moje życie stało się wartościowsze, lepsze.

Dziś podzielę się z Tobą swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na ten temat. Mam również szczerą nadzieję, że w jakimś, choć niewielkim stopniu ten artykuł zmusi Cię do refleksji nad własnym życiem. Bo jak wiesz lub nie – niekiedy warto po prostu przysiąść i zrobić rachunek sumienia. Przeanalizować, co było i na bazie tej wiedzy wyciągnąć dojrzałe wnioski.

 


5 dobrych rad na lepsze życie


1. Relacja

Zrozumiałem, że nie można zbawić całego świata i nadskakiwać nad tymi, którzy po prostu są. Nie da się obdarować każdego takim samym poziomem dobrej energii. Nie da się budować silnej relacji ze wszystkimi znajomymi.

Życie pokazało, że należy skupić się i pielęgnować relacje z osobami, które były i są bliskie naszemu sercu. Rodzina, przyjaciele, partner życiowy to osoby, które sprawiają, że życie staje się na pewnym pułapie stabilne i wartościowe.

Niezależnie jednak od relacji, jaka panuje między Tobą, a kimś – nie zapominaj o szacunku do drugiego człowieka. To bardzo ważne. W dzisiejszym świecie, który pędzi, wiele osób zapomina o tym ważnym aspekcie.

Rada: Pielęgnuj relacje z tymi, którzy są dla Ciebie ważni.

https://www.instagram.com/p/BmqR6F5l-GG/

 


2. Ciało

Ten punkt lubię najbardziej. Już od dziecka byłem mocno aktywny. Najpierw piłka nożna, później bieganie, siłownia, wiosłowanie, street workout, pływanie… i tak dalej. Jak pokazało życie, gdyby nie to moje osiągnięcia w wielu kwestiach nie doszłyby do skutku, gdyż nie miałbym siły fizycznej do ich osiągnięcia, m.in. podróż hulajnoga i autostopem z Podlasia do Chin czy Pakistanu, tudzież Euro Trip po Europie z okrojonym budżetem i plecakiem, który ważył z 25 kilogramów.

“W zdrowym ciele, zdrowy duch” – to przysłowie, które stanowi moje credo. I jestem dobitnym przykładem, że się sprawdza.

Rada: Ćwicz swoje ciało. Mózg podczas ćwiczeń jest bardziej dotleniony, a co za tym idzie kreatywny. Dzięki temu znajduje masę rozwiązań na wszelkie przeciwności losu.

https://www.instagram.com/p/Bn844jVlJZC/

 


3. Zatrzymanie

Są w życiu niekiedy takie dni, że budzisz się rano i masz poczucie, że Twoje życie to jedna wielka kałuża bez dna. Nic Ci się nie chce. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, że każdy dzień to nowy rozdział metaforycznej książki, której jesteś autorem. W takim wymiarze to Ty decydujesz, co w niej będzie. A jak wiesz książka, która ma puste strony – nie zaciekawi potencjalnego czytelnika.

Morał z tego taki, że trzeba każdy dzień, czy tego chcesz, czy nie napędzić małymi krokami. Dzień musi płynąć… bo jeśli stoisz w miejscu to w konsekwencji się cofasz, gdyż inni idą do przodu. Jeśli przyjdzie moment zwątpienia to w mig przypomnij sobie cel do którego dążysz. A jeśli nie masz ustalonych celów, to zrób to do cholery! Jak można nie mieć celów – kurde! 

Rada: Ustal cele i zapisz je gdzieś na kartce. Musisz wiedzieć, do czego dążysz.

 


4. Porażka

Co w życiu ma największy wpływ na rozwój? Co w życiu najbardziej pobudza do wyciągania wniosków i ulepszania samego siebie – porażka! Jest to nieodłączny element sukcesu w małym, jak i dużym ujęciu. Jeśli nauczysz się brać na klatę wszystkie przeciwności losu to jesteś na wygranej pozycji.

Musisz zrozumieć, że porażka jest nieodłącznym elementem egzystencji człowieka, gdyby nie ona to, by nie było postępu. Zapamiętaj – rób swoje! Po prostu rób, a wszystko z czasem przyjdzie. Prokrastynacja jest dobra pod warunkiem, że odbywa się od czasu do czasu, a nie stanowi sens życia.

A hejt – będzie zawsze, kiedy decydujesz się wyjść z czymś do ludzi. Jednak pamiętaj, że w większości są to słowa osób zakompleksionych, a tym samym próbujących wylać swoją życiową frustrację. W tym całym amoku hejterów postaraj się odnaleźć wartościowe i konstruktywne komentarze. To dzięki nim możesz robić coś lepiej.

Rada: Słuchaj intuicji, rób swoje i analizuj. Jeśli jest potrzeba to zmieniaj. Nigdy jednak nie daj sobie wmówić, że nie warto! Ty decydujesz!

 


5. Uporządkuj przeszłość

Żeby czerpać z przyszłości, musisz mieć ogarnięte to, co było. Sam mam tak, że niedomknięte rozdziały ciągnął się za mną niczym ołowiana kula. Tak jest np. z książką do, której wydania faktycznie musiałem dojrzeć przez 4 lata. Przez ten czas wciąż miałem z tyłu głowy cel, który nie został zrealizowany. Już niebawem odejdzie w zapomnienie. Jednak ten czas pokazał mi, że nie warto czekać na dobrą chwilę, gdyż dobrą chwilę tworzymy sami. 

Rada: Postaraj się zamknąć wszystkie rozdziały, które ciągnął się za Tobą jak “rzep psiego ogona”. Zrób krok w przyszłość z czystym sumieniem.

https://www.instagram.com/p/Bn6QsH-lQ3E/

 


Patrząc w przeszłość,
nie dostrzeżesz teraźniejszości,
a co gorsza przyszłości!
Nie wymierzaj sobie
takiej kary.

komentarze: 12
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ