Aplikacje ułatwiające podróżowanie – TOP 10

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie ewoluuje. Niegdyś kilka papierowych map, kompas, notes z adresami, czy numerami telefonu, a dziś wszystko to zostało wyparty w dużej mierze przez telefony komórkowe i aplikacje ułatwiające podróżowanie. Stosunek wielkości do możliwości, jakie potencjalny telefon mobilny może dać jest nie do ocenienia. Wszystko w jednym miejscu, zapewnia komfort nie tylko korzystania, ale również odciąża bagaż.

Poniżej prezentuję 10 aplikacje, które ułatwiają mi podróżowanie. Jeżeli na poniższej liście nie znalazła się jakaś aplikacja warta uwagi według Twojego uznania, proszę dopisz ją w komentarzu z krótkim uzasadnieniem wyboru. Razem zbierzemy konkretny spis, który pomoże niejednej osobie chcącej eksplorować świat.


Aplikacje ułatwiające podróżowanie, które warto mieć na smartfonie – TOP 10

google-translator-aplikacje-ułatwiające-podróżowanie

1. Google Translator

Nie urodziłem się poliglotą i nie mam talentu do języków, zresztą zapewne jak większość ludzi na świecie. Z pomocą przychodzi Google Translator, który jest całkowicie za darmo i do tego można korzystać z niego w pełni offline. Wcześniej jednak trzeba ściągnąć interesujący nas język i zapisać go w pamięci telefonu.


speeq-aplikacja-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

2. Speeq

Translator offline to nie wszystko. Podróż stanowi świetną podstawę do szybkiej nauki języka, dzięki aplikacji Speeq. Za darmo możemy w bardzo przyjemny sposób uczyć się różnych języków świata, począwszy od poziomu podstawowego, aż po zaawansowany. Metoda opiera się na 3 segmentach: słuchaniu, zapamiętywaniu, zgadywaniu. W swojej karierze nie widziałem lepszej aplikacji. 


maps-me-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

3. Maps.me

Bezkonkurencyjna mapa offline, której potencjał jest nieoceniony. W bazie danych znajdziemy wszystkie zakątki świata. Intuicyjna i prosta w obsłudze aplikacja, która wciąż jest rozwijana przez użytkowników. Niekiedy pozwala zidentyfikować nieznane w przewodnikach atrakcje. Rzecz jasna interesujący nas rejon świata należy pobrać przez internet i zapisać w pamięci telefonu. 


google-maps-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

4. Google Maps

Druga mapa offline, która stanowi świetne dopełnienie Maps.me. Powyższa aplikacja świetnie sprawdza się, kiedy mamy dostęp do internetu. Dużym plusem jest zapisywanie się przeglądanych regionów mapy w plikach pamięci podręcznej, co pozwala korzystać po wyłączeniu internetu i podążaniu za sygnałem gps. 


jakdojade-aplikacja-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

5. Jakdojade.pl

Dotyczy jedynie Polski, jednak z tą aplikacją dojechanie do konkretnego punktu przy wykorzystaniu komunikacji miejskiej będzie proste jak nigdy. Zaoszczędzi nasz czas i pieniądze.


couchsurfing-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

6. Couchsurfing 

Aplikacja dająca dostęp do konta na portalu znanym głównie z możliwości znalezienia noclegów na całym świecie. Kiedyś stroniłem od jej wykorzystania. W podróży zdążyłem się przekonać nie raz, że jest niezastąpiona w momencie, kiedy trzeba wysłać 50 zapytań o kawałek podłogi.


facebook-aplikacja

7. Facebook

Osobiście uważam, że jest to jedna z najprężniej rozwijających się platform social media, która próbuje zdominować życie ludzi na całym świecie. W podróży wykorzystuję ją jako możliwość dzielenia się swoimi przeżyciami z podróży (fanpage), utrzymywaniem kontaktów ze starymi, jak i nowo poznanymi osobami w świecie, możliwość przeprowadzania video rozmów, masa grup odnoszących się do konkretnych tematów, na których można zapytać o radę, np. Podróżnicza Grupa Wsparcia.


instagram-aplikacje

8. Instagram

W sumie od niedawna z ciekawości zacząłem używać tej aplikacji. W miarę upływu czasu doceniłem jej walory. Masa filtrów fotograficznych do obróbki oraz prosta obsługa pozwalają w szybki sposób dzielić się chwilami “zaklętymi” w zdjęciach. Przydaje się w momencie, kiedy nie znamy języka kraju, w którym aktualnie podróżujemy, a chcemy nawiązać jakaś rozmowę/relację. Ludzie bardzo lubią oglądać zdjęcia zwłaszcza z krajów, które są dla nich nieznane. 


bookingcom-aplikacja

9. Booking.com 

Aplikacja ułatwiająca znalezienie w okolicy najtańszego miejsca na nocleg. Bardzo rzadko korzystam, jednak warto od czasu do czasu sprawdzić, gdyż zdarzają się błędy systemowe i ceny w hotelach można znaleźć nawet za 1 zł. 


skyscanner-aplikacja-aplikacje-ulatwiajace-podrozowanie

10. Skyscanner

Osobiście uważam, że jest to najlepsza wyszukiwarka lotów. Opcja ustawienia celu podróży: “WSZĘDZIE”, czyli brak konkretyzowania oraz okresu, kiedy chcemy lecieć np. na najtańszy miesiąc w całym roku. Wszystko to daje możliwości oszczędzenia niekiedy naprawdę znaczących kwot. Trzeba jednak pamiętać o regularnym usuwaniu plików cookies, kiedy czyhamy na jakiś konkretny termin.


Podsumowanie – aplikacje ułatwiające podróżowanie

Jak widać aplikacji ułatwiających podróżowanie jest wiele. Wymienione wyżej to jedynie “kropla w morzu”, jakie są dostępne na rynku. Zastanawiam się czy znasz ten artykuł, pt. Aplikacje mobilne przydatne w podróży, o których nie masz pojęcia. Idealnie dopełnia powyższy tekst.

Ciekaw jestem jakich aplikacji ułatwiających podróżowanie, Ty używasz na swoim smartfonie?

komentarze: 3
 1. Hej Tomek! Świetny ranking / lista 🙂 Osobiście polecam również Trivago, bo wyszukuje w ponad 200 stronach rezerwacyjnych, w tym booking.com i znajduje dany hostel / hotel w najlepszej cenie w sieci 🙂 Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  1. @disqus_HyXj3Iw0o9:disqus dziękuję za komentarz!
   Co do Trivago nigdy nie miałem okazji korzystać, wydało mi się przereklamowane.
   Jednak dzięki Twojej sugestii na pewno wezmę ten portal pod uwagę!
   Pozdrawiam również i do zobaczenia gdzieś na południu! 😉


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ