Atrakcje na Islandii – 8 ciekawych propozycji

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Atrakcje na Islandii to podstawa dobrego planu podróży. Poniżej dziele się 8 propozycjami, które podczas podróży po wyspie, mogą wypełnić Twój plan podróży. Są to aktywności, które miałem okazję sam odbyć będąc na Islandii – mieszkając tam i pracując jako przewodnik na lodowcu.

Poznanie Islandii od bliższej strony, pozwoliło na skorzystanie ze sporej ilości atrakcji, które można tutaj znaleźć. Jeśli zaczynasz planowanie i podróż po Islandii w końcu nabiera kształtu to polecam zajrzeć do artykułów o tym: Jak spakować się na Islandię? LISTA 25 rzeczy oraz Podróż po Islandii – 12 praktycznych informacji.

Podróż to czas, kiedy trzeba doświadczać nowego.

Tomasz Jakimiuk – Autor Bloga JAK TO DALEKO
atrakcje-islandia-zachod-slonca-plaza-plan-podrozy-listra-atrakcji.jpg
Piękny zachód słońca na islandzkiej plaży

Atrakcje na Islandii – Lista 8 najciekawszych propozycji

Atrakcje turystyczne na Islandii mają bogaty wachlarz. Można wybierać i przebierać. Głównym czynnikiem decydującym o wyborze jest odległość do atrakcji oraz cena. Podzielę się z Tobą najciekawszymi propozycjami, które są warte poświęcenia uwagi.


1. Wycieczka na lodowiec

Jeden z ciekawszych atrakcji do zrobienia podczas podróży po Islandii. Jak wiesz jestem przewodnikiem na lodowcu. W sezonie letnim roku 2022 możesz mnie spotkać na Vatnajokull, a dokładnie na jęzorze lodowcowym Fatjokull (Fat Yogurt). Polecam Ci ten jęzor, ponieważ jest jednym z najbardziej okazałych na Islandii. Jestem przekonany, że się nie zawiedziesz.

Koszt: Około 100$ za osobę.


2. Rafting rwącą rzeką

Rafting można odbyć na południu kraju oraz na północy. Na południu jest naprawdę grubo, a na północy powiadają, że jest jeszcze grubiej. Nie miałem okazji być na północy, zatem serdecznie polecam rafting na południu. Dokładna lokalizacja to Rzeka Olfusa, spływ zaczyna się 56 km na północny – wschód od Selfoss (lokalizacja tutaj).

Koszt: 130$ za osobę.


3. Snorkeling w szczelinie tektonicznej

Dość ciekawe doświadczenie snorklingowania w szczelinie tektonicznej. Uszko jest tak duży, że zapiera dech w piersiach. Przebywanie w wodzie jest dość krótkie, bo około 30 minut, jednak samo w sobie przeżycie dość nietypowe. Jeśli masz na koncie snorkeling, np. w jakimś ciepłym akwenie to wiedz, że podczas tej atrakcji nie uświadczysz ryb.

Polecam odcinek ze snorklingu w Silfra.

Koszt: 100$ za osobę.


4. Lot samolotem lub helikopterem

Lot na Islandii to coś, co ciężko opisać. Zmiana perspektywy patrzenia na wszechobecną naturę jest niesamowita. To chyba jedna z nielicznych atrakcji, która trwa bardzo krótko i jest super kosztowna. Finalnie muszę jednak napisać, że warto.

Podczas mojego lotu, który trwał 70 minut (małym samolotem), miałem wrażenie, jakbym był w innym świecie. Niektóre widoki były wręcz odrealnione. Poniżej przesyłam 3 zdjęcia wykonane podczas lotu. Jeśli zastanawiasz się jakim aparatem zostały zrobione? Odpowiadam. Zrobiłem je telefonem komórkowym.

Koszt: od 180$ w górę.


5. Kajakowanie na lagunie

Kajakowanie po lagunie lodowcowej, tylko i wyłącznie po Jökulsárlón, to jedyna z rozsądnych opcji doświadczenia tejatrahcji w 100%. Argument za tym przemawiający to niewielka odległość laguny od oceanu, co sprawia, że woda w niej jest błękitna. Osad niesiony przez lodowiec cały czas wędruje w stronę Oceanu.

atrakcje-na-islandii-kajak-laguna-lodowcowa-niebieski-lod-woda.jpg
Laguna lodowcowa w całej okazałości

Na swojej wycieczce mieliśmy dość nietypową sytuację. Jeden z kajaków się wywrócił i musieliśmy przeprowadzić akcję ratunkową. Na filmie poniżej relacja z zajścia.

Odcinek z kajakowania po lagunie lodowcowej

Koszt: około 100$ za osobę.


6. Jazda konna po Islandii

Islandzkie konie są nadzwyczaj spokojne i przyjazne. Do tego wytrzymałe i szybkie. Najlepszy treking konny, będzie w okolicach gór. Nie daj się przyciągnąć na jazdę konną plażą, np. w Viku. Szkoda czasu i pieniędzy.

Koszt: od 90$ w górę.


7. Podróż do wnętrza wulkanu

Wulkany z reguły podczas erupcji się zapadają. Nikt nie wie dlaczego akurat ten jeden wulkan na Islandii pozostawił wielką jaskinię w sobie. Doświadczenie unikalne na skalę światową. Do biletu ma się w cenie przewodnika, gorącą zupę, ciepły napój (kawa / herbata / czekolada). W prezencie otrzymaliśmy również po bufie z logo firmy.

Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądała wycieczka do wnętrza wulkanu to polecam obejrzeć vloga poniżej.

Koszt: 350$ za osobę.


8. Fly Over The Iceland

To atrakcja mało wymagająca fizycznie. Znajduje się w stolicy i jest to kino 5D. Polecam się tam wybrać pierwszego dnia podróży po Islandii. Można zobaczyć wiele znanych miejsc z lotu ptaka, a później podczas podróży lądem porównać perspektywę.

Niesamowite uczucie szybować ponad lodowcami, górami, kanionami. Cały seans trwa około 50 min z czego około 9 min jest w symulatorze. Jest to na tyle realistyczne, że momentami miałem poczucie strachu. Bardzo pozytywne wspomnienia.

Koszt: 37$ za osobę.


Atrakcje turystyczne na Islandii

Atrakcje turystyczne na Islandii, które zostały wymienione wyżej to propozycje, które pozostawią ciekawe wspomnienia z podróży po wyspie. Ich cena dla przeciętnego obywatela Polski, będzie wysoka – wiem. Jeśli jednak jesteś w stanie sobie na to pozwolić to warto.

Zostawiam również artykuł o cenach na Islandii, żebyś miał szerszą perspektywę jak tu jest z pieniądzem za różne rzeczy – Ceny na Islandii – to warto wiedzieć przed podróżą.

Atrakcje Islandia – niech stanie się Twoim hasłem wyjazdu. Na Islandii jest tak dużo do zobaczenia i zrobienia, że na bank nie będziesz się nudzić. Jestem o tym w pełni przekonany.

PS. Jeśli jednak za wszelką cenę chcesz zaoszczędzić to zostawiam artykuł, pt. Co robić na Islandii – 7 darmowych propozycji. Przyda Ci się.

Szorkiem drogi i pamiętaj, że pogoda tutaj może być “zabójcza”. I mówię to z pełną powagą.

komentarze: 8
  1. Wycieczka na lodowiec czy kajakowanie na lagunie brzmią bardzo ekstremalnie! Idealne atrakcje dla ludzi lubiących adrenalinę 😉
    I te widoki zapierające dech w piersiach – zdecydowanie można czuć się zachęconym na wycieczkę do Islandii!

  2. Sama obecnie tam jestem 😉
    Będąc jeszcze w Chorwacji na autostopowych wakacjach, dostaliśmy telefon z Islandii z propozycją pracy. A po zakończonej rozmowie na jednej z kamienistych plaż z przepięknym widokiem na inne chorwackie wyspy, kupiliśmy bilety na Islandię. Kilka dni później wróciliśmy na 72 godziny do Polski, przepakowaliśmy plecaki i tak wylądowaliśmy na Islandii.
    Obładowani plecakami, po blisko 40 kg na głowę, ruszyliśmy ze stolicy na wschód, gdzie mieliśmy do pokonania ponad 400 kilometrów. Kilka przesiadek autobusem, trochę autostopem i zaczęła się nasza przygoda na dobre.

  3. Kosmiczne są te ceny. Trzeba kilka dobrych miesięcy odkładać, żeby pozwolić sobie na to wszystko. Islandia jest na mojej liście, jednak jeszcze musi poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ