Cieszyn – Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Podróżniczych

Chodzisz ulicami swojego miasta mijając masę ludzi. Niekiedy przystaniesz by obrócić się za jakąś osobą, która miała intrygujący styl, czy to bycia, a może ubioru. Często postrzegasz ich powierzchownie, nie zdając sobie sprawy jak wiele tracisz. Zwykły gość na pozór niczym nie wyróżniający się z tłumu, może być świetnym podróżnikiem, który niesamowicie opisuje swoje przygody i refleksje na nieznanym ci dotąd blogu.

 


Od czasu kiedy zacząłem podróżować i małymi krokami się tym dzielić, doświadczyłem zderzenia z rzeczywistością. Życie w hermetycznym środowisku uczyło szufladkowania ludzi po tym jak wyglądają, jakimi rzeczami materialnymi się obnoszą. Wraz z wiekiem i doświadczeniem życiowym doszedłem do jednej ważnej puenty:

Nie ważne jak wyglądasz. Nie ważne, czy masz Iphona. Nie ważne, czy masz aparat za równowartość ceny, za którą mógłbym sprzedać siostrę w Iranie. Ważne jakim jesteś człowiekiem.

W życiu sam decydujesz o tym jak potoczy się Twój los. Jeśli ktoś będzie negował to niech wie jedno:

Gówno prawda!

 


 

hello-blogers

 


Przytoczę prozaiczny przykład z życia.

Wrócę swą pamięcią do Torunia. Był 2 kwietnia, kiedy uczestnicząc w Festiwalu Podróżniczym, poznałem masę inspirujących ludzi. W gronie zacnej grupy była niepozorna Hania. Okazało się, że prowadzi już od dłuższego czasu bloga podróżniczego. Nigdy nie postrzegałem blogowania jako czegoś skomplikowanego. Rozmawiając wyszło, że jestem bardzo zielony w temacie. W pewnym momencie zaproponowała, abym udał się na 3 Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Podróżniczych w Cieszynie (15-17 kwietnia 2016). Pierwsza myśl nie była skłonna ku owej inicjatywie. Po kilku dniach pomyślałem:

Właściwie czemu by nie pojechać i nie spotkać ludzi, których blogi czytam.

Szybka wiadomość do Hani. Zgadujemy się, że pokonamy ową trasę autostopem. Plan piękny, wykonanie również wykwintne. Po 12 godzinach byliśmy już na miejscu. Bez najmniejszych perturbacji dotarliśmy do jedynego hostelu w mieście granicznym z Czechami, który prowadzą 3 kumple – 3 Bros’ Hostel Cieszyn.

 


Tomasz Jakimiuk na zlocie blogerów podróżniczych w Cieszynie

 


Kim są blogerzy i po co to wszystko?

Poznaję pierwszych blogerów znanych i mniej znanych. Jednak każdemu przyświecała jedna idea, a mianowicie wymiana doświadczeń blogerskich. Można by pomyśleć, że spotkanie miało charakter spiny i powagi, jednak od razu wyprowadzam z błędu. Było niesamowicie kulturalne i luźne w swym skomplikowaniu. Organizacja została dopięta perfekcyjnie, ku czemu chylę czoło w stronę organizatorów. Około 100 blogerów z całej Polski. W różnym przedziale wiekowym. Trafił się nawet Szymon, który ma dopiero 14 lat, a zaczyna swoją karierę blogową.

Chcąc być w czymś dobrym należy chłonąć wiedzę. Skąd zatem chłonąć, jak nie od wieloletnich praktyków? Właśnie. Spotkanie w głównej mierze opierało się na merytorycznej dyskusji dotyczących przeróżnych tematów, np. SEO, o którym większość mogła by napisać książkę, sugestie techniczne i estetyczne w odniesieniu do blogów uczestników, umiejętność montowania filmów na youtube, techniki prezentacji publicznych,  tematykę pozyskiwania czytelnika metodą wirusową i wiele innych. Ile głów na sali tyle różnych podejść, co przełożyło się na niesamowitą dyskusję. Na wyróżnienie zasługuje prezentacja stworzona przez Karola i Olę z Busem Przez Świat – była świetna! Wszystkim którzy zabrali głos by wyrazić swoją opinię, czy też podzielić się swoimi doświadczeniami – dziękuję i chylę czoło do kostek!

 


 

dyskusja-cieszyn-helloblogers

 


Krótki wniosek z wizytacji.

Niektóre tematy przerosły moje oczekiwania. Notes momentami krzyczał o pomstę pod presją długopisu, który z minuty na minutę wypełniał puste kartki. Finalnie doszedłem do wniosku, że mam masę błędów do poprawienia, na które bym nigdy nie zwrócił uwagi. Rozmowy z nowo poznanymi autorami blogów, których do niedawna utożsamiałem jedynie z nazwami ich witryn, stały się bodźcem motywującym. Wszystko to pokazało jak niewiele trzeba by iść naprzód w konkretnym temacie. Owy schemat działania tyczy się wszystkiego w życiu.

A teraz dam Ci radę.

Jeśli masz pomysł, to realizuj go najszybciej jak się da, by móc cieszyć się sukcesem, który nad Tobą wisi i czeka by spaść z impetem!

PS: Serdeczne podziękowania za zdjęcia dla: Michała Godlewskiego z Polish Travel Blogs i Marcina Wesołowskiego z Wojażer!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ