Darmowe strony do nauki angielskiego

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

W podstawówce, gimnazjum, czy liceum miałem ‘wywalone’ na język angielski – Bo po co? Bo do czego? Idąc na studia zacząłem małymi krokami doceniać to co wcześniej wydawało mi się niepotrzebne.

Przełom przeżyłem podczas pierwszej podróży poza granice Polski. Niewątpliwie można podróżować nie znając języka, jednak mniej z owej podróży się wyciągnie. Kolejna kwestia tyczy się szukania pracy. Praktycznie wszędzie trzeba znać angielski. Poniżej przedstawiam kilka ciekawych stron, które moim zdaniem zasługują na uwagę i pozwolą za darmo poćwiczyć angielski.


Dla początkujących – darmowe strony do nauki angielskiego

  1.  Learningchocolate – dużo obrazków, dialogów i słownictwa.
  2.  Digitaldialects – nauka słówek na zasadzie dopasowywania do obrazków.

Dla średnio zaawansowanych – darmowe strony do nauki angielskiego

  1. 6 minute English BBC – BBC stworzyło krótkie wiadomości o różnej tematyce, opracowane na podstawie najnowszych wiadomości ze świata. Nagranie jest rozmową dwóch osób na konkretny temat, trwa 6 minut, a do nagrania dołączony jest plik PDF z transkrypcją, aby można było śledzić tekst.
  2. Elllo – dużo słuchania, transkrypcje, ćwiczenia.
  3. Esl-lab – dużo słuchania, transkrypcje, ćwiczenia.
  4. Listenaminute – dużo słuchania, transkrypcje, ćwiczenia, pisanie ze słuchu.

Przydatne linki podczas nauki

  1. Lingro – tłumaczy każdą stronę, jednak tak że tłumaczenie widzisz dopiero po kliknięciu na dane słowo.
  2. Ankisrs – darmowy program do nauki słownictwa na zasadzie inteligentnego powtarzania. Wymaga ściągnięcia i instalacji.

Do poczytania i podszkolenia się w angielskim

  1. BBC News – autentyczne artykuły BBC.
darmowe-strony-do-nauki-angielskiego

Praktyczna rada od Podróżnika

Odpal sobie 6 minute English BBC, następnie otwórz nagranie 6 minutowe (Audio, tak jak na obrazku wyżej). Następnie skopiuj link do pliku z tekstem, który mówi speaker w nagraniu (Text, tak jak na obrazku wyżej). Link wklej do Lingro. W momencie kiedy będziesz słuchać możesz na bieżąco sprawdzać, co oznacza słowo którego nie znasz. Wystarczy kliknąć na słówko, a od razu pojawi się polskie tłumaczenie.


Podsumowanie

Pamiętaj, że znajomość języka angielskiego jest bardzo ważna w życiu. Nie zapominaj jednak o rozwijaniu również swojej spostrzegawczości. W podróży często spotkasz się z kimś, kto nie zna angielskiego. Wtedy przydatne okażą się podstawowe zwroty w danym języku. Warto również prześledzić artykuł dotyczący komunikacji w podróży, gdzie znajdziesz masę praktycznych wskazówek.

Jeśli znasz jakieś jeszcze witryny godne uwagi podziel się w komentarzu! Pamiętaj, co masz zrobić jutro, ZRÓB DZIŚ! Życzę wytrwałości!

komentarze: 4
  1. Ja w czas koronawirusa zaczał uczić się polskego.już czytam coś po polsku a to dla mnie jak by koń rozmował po ludski))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ