Dlaczego warto podróżować? 5 powodów

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Zastanawiasz się dlaczego warto podróżować? Zacznijmy od początku. Z roku na rok moje postrzeganie świata zmienia się diametralnie. Nowy rok traktuję jako nowe możliwości. Bogatszy o doświadczenia nabyte w latach poprzednich, zaczynam doszukiwać się głębszego sensu, w tym co mnie spotyka. Zmiana w podejściu do ludzi, postrzeganiu odwiedzanych miejsc determinuje odkrywanie siebie na nowo. Ktoś krzyknął: “Dorastasz!”. Bardzo możliwe, jednak wiek to tylko i wyłącznie cyfry. Kto by pomyślał, że będę mógł kiedyś napisać 5 powodów – dlaczego warto podróżować. Wyrwać się ze szponów codzienności, która na pozór dająca bezpieczeństwo, zżera nas od środka. Dlaczego tak wielu ludzi boi się robić rzeczy, o których śni i marzy?

Myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta. Strach! Tylko pytanie przed czym? Przed porażką? Faktycznie, może się nie udać, ale cóż z tego. Ważniejsze od tego wszystkiego jest to, że może się udać. Nieunormowany optymizm pałający z poprzedniego zdania, stanowi złoty środek na to by nie pluć sobie w brodę za kilkanaście lat. Jeśli dobitnie powtarzasz sobie frazę, o tym że teraz nie możesz, gdyż jest tyle barier, które Cię blokują takich jak: zobowiązania, czas, uczucia, pieniądze, etc. To nadal tkwij, w tym gównianym przekonaniu, jednak pozwól, że przedstawię Ci kilka powodów dla których warto zrobić mały krok, nie zawsze w przód, często w tył, tylko dla tego by kolejny stał się milowym na tle wszystkich innych, które były do tej pory.


Dlaczego warto podróżować i wychodzić poza swoją strefę komfortu?

5 punktów, które sprawiają, że dostrzeżesz w podróżach większy sens.


1. Poznasz siebie na nowo

Odkryjesz swoje silne strony, a co ważniejsze słabe, nad którymi po powrocie będziesz mógł pracować. Uczucie strachu ukaże swoje prawdziwe oblicze. Będziesz poddany wielu sytuacjom wymagających podejmowania szybkich decyzji.

tomasz-jakimiuk-portret-dlaczego-warto-podrozowac
Tym kim jesteś dziś, jutro juz nie będziesz

2. Staniesz się innowatorem

Z każdym problemem będziesz musiał poradzić sobie sam. Pomysłowość nie tylko pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ale również ukaże Ci, jak wielka kreatywność w Tobie drzemie, o której do tej pory nie miałeś zielonego pojęcia.

z-2-niemkami-pozyczamy-wozek-sklepowy-granada-hiszpania.jpg
Transport bagażu

3. Docenisz małe rzeczy

Przedmioty, jak i czynności, na które w codziennym życiu nie zwracasz uwagi. Jak się okaże to dzięki nim złudnie funkcjonujesz w miarę normalnie. Dojdziesz do wniosku, że większość jest zupełnie niepotrzebna, oprócz wody i papieru toaletowego.

kapiel-w-zrodelku-andaluzja-hiszpania-dlaczego-warto-podrozowac.jpg
Podróżnicze SPA, czyli kąpiel w górskim źródełku

4. Nauczysz się dostrzegać magię miejsca

Przechodząc codziennie obok tych samych miejsc, przestajesz na nie patrzyć z zaciekawieniem. Zmieniając otoczenie, narażasz się na masę pozytywnych doświadczeń. Zaczniesz dostrzegać piękno miejsca do którego dotrzesz, ale również po powrocie możesz porównać, a następnie docenić to od czego tak namiętnie starałeś się uciec.

podroz-do-wenecji-dlaczego-warto-podrozowac.jpg
Magia Wenecji

5. Poznasz inspirujących ludzi

Chcąc, czy też nie, poznasz nowych ludzi. Jak się może okazać jedna nieznajoma dusza może mieć nieodwracalny wpływ na Twoje dotychczasowe postrzeganie świata, co w konsekwencji przełoży się na zmianę trajektorii Twojego losu. Pamiętaj również, że podróż to nie kilometry, a stan umysłu. Nie ważne, czy będzie to 1 km za miasto, czy też 10 000 km gdzieś w świat. Najważniejsze jest by odnaleźć kwintesencję, która do jej podjęcia Cię zmobilizowała.

A Autostopowicze to bardzo kreatywne głowy.

autostopowy-sylwester-w-golkowicach-dlaczego-warto-podrozowac.jpg
Autostopowicze – Gołkowice

Podsumowanie

Na koniec polecam zrobić sobie rachunek sumienia przed samym sobą. Idealnym dopełnieniem tego tekstu będzie artykuł, pt. Podróże – co dają i za co je kochasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ