Gdzie schować pieniądze w podróży? – 8 sposobów

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

“Gdzie schować pieniądze w podróży? Stary Przecież jak jeździsz po Mongolii to tam nie ma na każdym rogu bankomatu! Tam w ogóle mało gdzie jest jakiś róg przecież to głównie step… – śmiech”. Podobne pytanie do tego słyszałem masę razy. Wielokrotnie ludzie, którzy nie są backpackersami (osobami podróżującymi z plecakiem), a podróżują w sezonie wakacyjnym również mają wielki dylemat – “Gdzie schować pieniądze na wakacjach?”.

Dziś postaram się wyjaśnić w 8 prostych radach, a może bardziej praktycznych sposobach na to jak i gdzie schować pieniądze w podróży, niezależnie czy to będzie wyjazd backpackerski czy wakacyjny z rodziną; zasady są identyczne wszędzie. Poniżej wymienione sposoby ani nie są kosztowne, ani trudne do zastosowania.

Zanim zaczniemy pamiętaj o jednej podstawowej, a zarazem złotej zasadzie związanej z pieniędzmi w podróży: Zawsze miej pieniądze schowane w minimum 2 miejscach. Nigdy wszystkich oszczędności nie trzymaj jak “pała” w jednym miejscu. Nawet jeśli nikt Ci ich nie ukradnie, to możesz zgubić i wtedy leżysz i kwiczysz. Ja zawsze w to drugie miejsce, które jest gdzieś głęboko chowam oszczędności na czarną godzinę. A pod ręką zawsze mam trochę drobnych – nie za dużo i nie za mało, na coś do zjedzenia zawsze starcza.


Gdzie schować pieniądze w podróży? 8 praktycznych sposobów, które warto znać


pasek-na-pieniadze-ukryta-kieszen-gdzie-schowac-pieniadze-w-podrozy

1. PASEK NA PIENIĄDZE – money belt

Prosty, praktyczny, relatywnie tani, gdyż można juz taki pasek nabyć za jakieś 20 zł od chińczyka, tudzież za 50 zł jakiś firmowy na www. Pomysł, który moim zdaniem jest idealny na ochronę gotówki. Potocznie nazywany – money belt.


 ukryty-portfel

2. UKRYTY PORTFEL – hidden pocket

Ten portfel jest prostym rozwiązaniem. Polega ono na tym, że do portfela doszyte są 2 wytrzymałe paski. Nadziewasz te paski na pasek do spodni, a następnie portfel wsadzasz do spodni. Nie do kieszeni, a do wewnętrznej części spodni tak, że portfel ma styczność z ciałem. W takim układzie cały czas jest blisko ciebie i kompletnie nie rzuca się w oczy. Pod warunkiem, że nie będziesz się afiszować z jego wyciąganiem przy innych ludziach.


szalik-z-kiszonka-ukrywanie-pieniedzy-w-podrozy.jpg

3. HUSTA/SZAL Z KIESZONKĄ – scarf with hidden pocket

Przedmiot zdecydowanie dla Pań zwłaszcza w krajach arabskich, gdzie zobligowane są do noszenia nakrycia głowy. Chociaż dla mężczyzny również sprawdziłby się całkiem dobrze. Ciekawe, a zarazem praktyczne rozwiązanie.


portfel-na-nadgarstek

4. PORTFEL NA NADGARSTEK – wrist wallet

Tani patent, który z mojego punktu widzenia bardziej sprawdzi się na trzymanie drobnych pieniędzy. Takich które chcemy mieć pod ręką. Taki portfel jest mocno widoczny i w krajach Azji ludzie nie będą mieć oporów, by złapać nas za nadgarstek i oblukać, a co więcej obmacać, co tam mamy. Ciekawym rozwiązaniem jest noszenie takiego czegoś na noce przy skarpecie. Wtedy nie rzuca się tak w oczy, a mało który Azjata, będzie Ci skanował skarpety.


 saszetka-do-podrozowania-na-pieniadze

5. SASZETKA podróżna

Osobiście nie polecam na dłuższe wypady. Jest to saszetka, którą przepasa się przez biodra i chowa pod bluzką lub pod spodnie. Całkiem spoko na krótkie wypady, pod warunkiem, że ma się ogarnięty nocleg. W przypadku, kiedy jedziesz i cały dzień jesteś na dworze to ten kawałek materiału sprawia, że pocisz się niemiłosiernie. Cały czas go czujesz i to ciepło doprowadza Cię do totalnego obłędu. Użyłem tego 1 raz i drugiej szansy takiemu cudeńku nie daję, no chyba, że będzie jechało w plecaku.


dezodorant-w-sztyfcie-skrytka-na-pieniadze

6. DEZODORANT W SZTYFCIE

Masz puste opakowanie po jakimś dezodorancie w sztyfcie? Doskonale. Wystarczy wyciągnąć jego wnętrze co jest bardzo proste i w środku zostaje nam masa wolnego miejsca do którego można spokojnie schować trochę pieniędzy w podróży. Potencjalny napastnik jeśli będzie próbował coś Ci skroić z plecaka to na 99% nie będzie to dezodorant. Pamiętaj, że podobny system możesz zastosować ze starą pomadką do ust, pudełkiem po gumach czy cukierkach, etc. Opcji jest wiele. W sumie jest to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych trików/sposobów.


koszulka-z-ukrytymi-kieszeniami


7. KOSZULKA Z UKRYTYMI KIESZONKAMI

Proste sposoby są najefektywniejsze. Ciężko jest kupić dobrej jakości koszulkę z takimi kieszeniami, jednak jest to możliwe. Lepszym sposobem jej po prostu doszycie ukrytych kieszeni do swojej koszulki. Cały myk z doszyciem kieszonek można również zastosować do innych części garderoby, m.in. spodni, czapki, bluzy, etc.


pieniadze-w-bucie

8. PIENIĄDZE W BUCIE

Sposób na starego wyjadacza. W podróży jednak nie zapomnij wsadzić tych pieniędzy do jakiegoś woreczka. Pod wpływem potu, tudzież deszczu z Twoich oszczędności może nie zostać nic. Pamiętaj również, żeby schować ten hajs tak (może pod wkładką), żebyś jak zapomnisz o nim i pójdziesz do kogoś w gości nie zostawił butów w korytarzy z których wystaje hajs. Siano to ja rozumiem, ale żeby hajs wystawał? No proszę! – śmiech.


Pieniądze w podróży lub na wakacjach

Gdzie schować pieniądze w podróży? Jak widać sposobów na uniknięcie kradzieży jest dużo. 8 wymienionych powyżej to te, które moim subiektywnym zdaniem są najbardziej praktyczne podczas wyjazdu. Musisz również być świadomy/świadoma, że na świecie jest naprawdę mało złodziei. Prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał Ci zajumać hajs jest bardzo, ale to bardzo małe! Serio! Nie popadaj w paranoję z ukrywaniem pieniędzy. Zastosuj podstawowe rady i rozkoszuj się wyjazdem.

A tak na marginesie, może masz jakiś inny sprawdzony sposób, który warty jest by go poznać? Daj znać w komentarzu pod tym artykułem. Tymczasem trzymam kciuki za bezpieczeństwo Twoich pieniędzy w podróży.

komentarze: 2
  1. A co jeśli zamierzam używać tych pieniędzy? Typu zapłacić za skorzystanie z WC? W większości są to sposoby na przenoszenie pieniędzy z miejsca na miejsce ale chyba mało kto chce to robić z pieniędzmi, a raczej je wykorzystywać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ