Jak być bogatym, dzięki podróżom?

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Bywają dni, że chciałbym zachować je w swojej pamięci w najdrobniejszym szczególe. Takim był właśnie pewien piątek w 2020 roku. Na pozór podobny do wszystkich, a jednak inny. Kiedyś zastanawiałem się jak być bogatym w młodym wieku. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Ostatnio spotkałem małą dziewczynkę, która dała mi mocno do myślenia. W sumie rozmowa z nią odpowiedziała mi na pytanie, na które szukałem odpowiedzi: Jak być bogatym, dzięki podróżom? Nasza rozmowa, była dla mnie odkrywcza.


Rozmowa z małą dziewczynką, o tym jak być bogatym

– Czy jesteś bogaty? – pyta mała dziewczynka.
– A czym jest bogactwo? – dopytuję.
– Bogactwo to jak ma się dużo pieniędzy.
– Czy jak mam miliony wspomnień to też jestem bogaty?
– Nie. Jak nie masz pieniędzy to jesteś biedny. Wspomnienia się w to nie wliczają.
– Po co zatem być bogatym, bez wspomnień? Trochę bez sensu?
– Możesz sobie wszystko kupić – mówi młoda dama.
– Co lepiej smakuje, dżem z supermarketu czy dżem od babci?
– Dżem od babci – odpowiada.
– Ile kosztuje dżem u babci?
– Nic.
– Jak widzisz, nie wszystko można kupić za pieniądze.


Wspomnienia są bezcenne

Jak być bogatym? Odpowiedź jest prosta. Zacznij tworzyć wspomnienia. Nikt nie może Ci ich odebrać, nawet siłą. A podróże są idealnym środkiem do tego, by je zbierać. Czasami będzie lał się pot, krew i łzy. Innym razem będziesz sfrustrowany w czasie podróży, bo coś nie będzie szło. Jednak po każdych trudnościach zawsze pojawiają się pozytywne sytuacji. W końcu spotkasz ciekawą i inspirującą osobę, ktoś inny zaprosi Cię na herbatę lub na nocleg do swojego domu. To właśnie sytuacje, których szukasz.

Jeśli ten artykuł przypadł Ci do gustu to jestem przekonany, że historia z lustrem, która opowiada jak lepiej poznać siebie również Ci się spodoba. Co więcej zostawiam tekst stricte coachingowy o zestawieniu ludzi bogatych i biednych na podstawie książki “Jak myślą bogaci”, autorstwa Steve’a Siebolda. 21 punktów, które nieco zmuszają do refleksji nad samym sobą.

7. Przeciętni zarabiają wykonując pracę, której nie kochają. Bogaci zarabiają na swojej pasji. Autor książki wskazuje, że dla przeciętnych ludzi bogacze mogą jawić się jako pracoholicy. W rzeczywistości jednak robią oni to, co kochają i dlatego poświęcają na to tak dużo czasu. I dlatego odnoszą takie sukcesy”.

Życzę Ci, aby Twoja pasja, była Twoim sposobem na życie.

komentarze: 2
  1. Ten dialog daje mocno do myślenia. Tak sobie rozmyślałam dziś nad moim życiem i wpadłam na Twój wpis. Dziękuję za niego.

    1. To prawda. Lubię wracać do tego artykułu. Niby prosty tekst, a tak mocno daje do myślenia. Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ