Jak kupić tani bilet lotniczy? – sposób przez VPN

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Zanim przejdziesz do dalszej części tego nietypowego na swój sposób wpisu, koniecznie zapoznaj się z krótkim, ale jakże wartościowym artykułem, Jak tanio kupić bilet lotniczy? – 10 wskazówek. Pewne aspekty związane z tematyką zakupu tanich biletów lotniczych po prostu musisz znać! Bez tego to tak jak iść do sklepu spożywczego po dętkę do traktora. Tutaj podążanie na skróty jest niewskazane.

Opisany poniżej sposób jest bardzo prosty. Wiele osób o nim nie wie, a warto go znać, gdyż niekiedy pozwala zaoszczędzić szalone sumy pieniędzy.

 


Jak wyszukiwarki lotów zbierają o nas dane?


Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że linie lotnicze zbierają o Tobie masę informacji. Najbardziej popularnymi sposobami, a zarazem efektywnymi na dużą skalę są 4 wymienione poniżej:

  • adres ip – najprostszy sposób do ustalenia Twojej lokalizacji,
  • ciasteczka – śledzą i zapisują każdy Twój ruch wykonany za pośrednictwem przeglądarki, co sprawia, że mogą wykryć ile razy korzystałeś z jakieś witryny, żeby odnaleźć dany lot. W konsekwencji na tej podstawie cena rośnie w górę,
  • telefon – większość ludzi korzysta ze smartfonów, a tam jest taka magiczna opcja jak lokalizacja i wyobraź sobie, że jeśli masz ją włączoną i przeglądasz witryny z lotami to wiedz, że te witryny wiedzą gdzie jesteś i na podstawie tego dobierają Ci ceny,
  • wi-fi – jeśli wyrazisz na to zgodę na swoim urządzeniu, to będzie możliwość namierzenia Twojej lokalizacji.

 


Co to jest VPN?


Skrót należy rozumieć tak – Virtual Private Network, czyli na język polski – Wirtualna Sieć Prywatna. Oznacza to, że cały proces odbywa się w przestrzeni wirtualnej. Termin – “prywatna” oznacza, iż dostęp do takiej sieci jest moderowany przez kogoś, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Przekładając na prosty język. Jeśli jesteś np. w Warszawie i przeglądasz sobie internet na komputerze z włączonym VPN to nikt z administratorów sieci (np. wi-fi), z której korzystasz nie będzie w stanie wyciągnąć żadnych Twoich informacji, tzn. numerów kart kredytowych, wpisywanych haseł, odwiedzanych witryn, etc. W takim momencie możesz czuć się anonimowo w sieci.

 


Tanie bilety lotnicze i VPN?


VPN mają to do siebie, że przekierowują ruch. I po ich włączeniu można zrobić tak, że nasz adres IP z np. Warszawa – Polska, zmieni się na Pekin – Chiny. W ten sposób umiejętnie zbijamy z tropu przeglądarkę lotów.

 


Po co zatem mi te VPN’y?


Witryny porównywarek lotów śledzą Twoją lokalizację i na jej podstawie oferują odpowiednio dobrane ceny w zależności od miejsca, z którego się łączysz oraz stopnia popularności danych lotów w tym miejscu na świecie.

Zatem jeśli chcesz kupić tani bilet, to możesz zmienić swoją lokalizację, nie ruszając tyłka z domu. Teraz brzmi już lepiej? Nie jest to zawsze 

 


Skąd wziąć VPN?


Są płatne i darmowe. Są na PC i na smartfona. Wystarczy, że wpiszesz, np. Free VPN i wyskoczy Ci masa aplikacji. Pamiętaj również, że do konkretnych przeglądarek są wtyczki VPN, wystarczy wpisać, np. chrome vpn plugin

Obsługa VPN nie jest skomplikowana. W większości przypadków ogranicza się do kliknięcia konkretnego kraju, który ma stać się naszym serwerem i kliknięciu połącz. Jak widzisz na załączonym obrazku, w wersjach darmowych są ograniczenia w postaci ilości dostępnych serwerów. Oczywiście nie we wszystkich. Wystarczy dobrze poszukać.

vpn-konfiguracja-kraje

 


Jak kupić tani bilet lotniczy? – sposób przez VPN


Poniżej przedstawię Ci 2 triki, które pozwolą osiągnąć zadowalające efekty w postaci obniżenia cen biletów lotniczych. Nie kiedy te różnice są niewielkie, a czasami kolosalne. Ten sposób nie zawsze działa, dlatego też wymaga poświęcenia czasu i znajomości pewnych aspektów, m.in. znajomość stopy życiowej w danych krajach, świadomość z jakich krajów są dane linie lotnicze, etc.

Przed rozpoczęciem całej zabawy koniecznie wyczyść swoją historię przeglądarki. Najlepiej używając programu CCleaner, który również znajdziesz w googlu. To bardzo ważny krok, bez niego nie czytaj dalej wpisu.

 


2 najważniejsze triki = tanie bilety + VPN


Trik 1. Przeglądaj internet z kraju o niższym dochodzie i statusie majątkowym

Użyj wtyczki VPN do ustawienia adresu IP na kraj o niższym dochodzie i stopie życiowej, a następnie obserwuj różnicę cen w przeglądarce lotów. Jeśli mieszkasz w Polsce i szukasz gdzieś lotu to spróbuj ustawić swój VPN na Ukrainę, Białoruś, Rosję, Litwę, Indie, Albanię… Próbuj z krajami biedniejszymi od naszego. To naprawdę działa.

 

Trik 2. Zmień adres IP na kraj rodzimy linii lotniczych

Często jest tak, że zmiana adresu ip na kraj rodzimy linii lotniczej wpływa na cenę biletu, tzn. Wizzair na Węgry, Ryanair na Irlandię.

 


Czy VPN są legalne i jakie są haczyki?


O legalność korzystania z VPN’ów nie musisz się martwić. Wszystkie linie lotnicze dla różnych lokalizacji podają różne ceny. A anonimowe przeglądanie wyszukiwarek lotów z wykorzystaniem sieci VPN może pomóc w wykorzystaniu tych różnic i zaoszczędzeniu pieniędzy.

Czy są jakieś haczyki? Nigdy o nich nie słyszałem. Jedne, na co musisz się ustawić to fakt, że taki zabieg wymaga czasu i cierpliwości. Aaa… i bym zapomniał dodać, że znalezienie dobrego – darmowego programu z dużą ilością serwerów z różnych części świata również nie jest takie proste.

 


Podsumowując!


Chcąc podsumować cały wpis w 3 najważniejszych punktach napiszę tak:

  • przed szukaniem lotów wyczyść historię przeglądarki, np. CCleaner,
  • znajdź dobry program VPN z dużą ilością serwerów (krajów o niższej stopie życiowej),
  • uzbroi się w cierpliwość.

Mam nadzieję, że dzięki wiedzy zawartej w tym artykule znajdziesz tani lot i będziesz mieć okazję podziwiać takie widoki jak ten poniżej z Gruzji. Powodzenia!

https://www.instagram.com/p/BoawbZ7gRLd/

komentarze: 2
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ