Jak usunąć kurzajki w 14 dni – tanio i efektywnie?

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Jak usunąć kurzajki w 14 dni? Kurzajki można przywieźć z podróży i nie tylko. Jeśli szukasz szybszej metody to na wstępie powiem, że jak najbardziej taka istnieje. Trwa około 3 minut i jest to: wymrażanie kurzajek ciekłym azotem lub wypalanie kurzajek prądem. Są to metody szybsze i kosztowniejsza, jeżeli robisz to prywatnie. Pamiętaj również, że te zabiegi możesz wykonać na NFZ. Do tego czasu jeżeli denerwują Cię kurzajki i chcesz się ich pozbyć na własną rękę to polecam czytać dalej.


Kurzajki z podróży

Z podróży, ale i nie tylko można przywieźć kurzajki, czyli chorobę skóry, której przyczyną jest wirus brodawczaka ludzkiego. Jeśli borykasz się z kurzajkami to napewno wiesz już wszystko na ich temat. Nie będę więc zanudzać Cię tymi informacjami.

Na wstępie zaznaczam, że daleko mi do bycia lekarzem. Wszelkie rady, które tutaj przeczytasz są zdobyte na bazie mojego własnego doświadczenia z kurzajkami. Jeśli uważasz, że podana niżej metoda może Ci w jakiś sposób zaszkodzić, to koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu.

Opisany sposób jest mało inwazyjny, jednak zachowaj wszelkie środki ostrożności.

stopy-podroz-opalenizna-glina-ziemia
Gdzieś w buszu na afrykańskiej ziemi – Tanzania

Moja przygoda z kurzajkami w Afryce

W czasie podróży po Afryce zauważyłem u siebie na stopie kurzajkę o średnicy 0,6 mm. Dostrzegłem również, że się pomału powiększa. Później dopatrzyłem drugą na palcu u stopy. Na początku trochę się przeraziłem. Później zacząłem myśleć jak się ich pozbyć w czasie podróży. Szybko zrozumiałem, że bycie w drodze, brak możliwości utrzymania higieny stóp oraz co najważniejsze brak czystej wody do mycia stóp każdego dnia sprawiał, że nic nie zrobiłem. Postanowiłem, że cały proces odwlekę do momentu powrotu do Polski.


Jak usunąć kurzajki domowym sposobem – metoda niekonwencjonalna

Poniżej opisany sposób dotyczący tego jak usunąć kurzajki jest wzięty z medycyny niekonwencjonalnej, od Babci ze wsi. Jest mało inwazyjny, a co za tym idzie mało szkodliwy. Opiera się na 2 podstawowych działaniach: złuszczającym i odcinającym dostęp tlenu kurzajce.

Co potrzebujesz, żeby usunąć kurzajki?

 1. 1x gazę opatrunkowa (około 0,50 zł)
 2. 1x bandaż (1 zł)
 3. Butelka octu spirytusowego (około 2,5 zł)
 4. 1x cebula (0,40 zł)
 5. Olejek herbaciany (7-20 zł)
 6. Mały słoik i pokrywka (po np. dżemie)

Koszt całego przedsięwzięcia wacha się od od 11,40 zł do 24,40 zł. Biorąc pod uwagę, że w większości domów bez problemu znajdziesz cebulę, ocet i bandaż to te koszta masz już z głowy.

cebula-jak-usunac-kurzajki-domowy-sposob

Jak usunąć kurzajki za pomocą cebuli i octu?

Poniżej punkt po punkcie opisuję sposób przygotowanie mikstury.

 1. Podziel cebulę na pół. Jedną połówkę posiekaj drobno, a drugą “rozbierz”, tak by były większe płaty.
 2. Wszystko wrzuć do słoika i zalej octem, tak by zakryło cały wsad. Pamiętaj, nie rób tego w dużym słoju. Mały wystarczy.
 3. Wpuść 6-10 kropelek olejku herbacianego na mały słoiczek.
 4. Stawiasz na 48 godzin zakręcony słoik lub zakryty folią aluminiową w lodówce.
 5. Po 48 godzinach wyciągasz płat cebuli i przykładasz do kurzajki. Następnie maczasz w miksturzegazę opatrunkową i kładziesz na płat cebuli, który leży na kurzajce. Wszystko obwiązujesz bandażem, żeby się trzymało. Chodzi o to, żeby cebula przylegała do kurzajki, a gaza spowolniła wysuszanie się płata cebuli.
 6. Jeśli to możliwe trzymaj cały dzień. Po południu wymień plaster cebuli i namocz jeszcze raz gazę. Na wieczór również tak samo.
 7. Przy każdej zmianie spróbuj ścierać mokrą skórę na kurzajce, np. palcem. U mnie po paru dniach kurzajka była namoknięta. W pewnym momencie zacząłem zdzierać tę skórę nożykiem, co przyśpieszyło cały proces. Robiłem to bardzo ostrożnie.
 8. Słoiczek z miksturą cały czas stoi w lodówce, a proces powtarzasz, aż do usunięcia kurzajki.

Jak usunąć kurzajki jeszcze szybciej?

Opisany wyżej sposób jest tani i skuteczny pod warunkiem, że jest się sumiennym i zdeterminowanym. W moim przypadku proces przyśpieszył olejek herbaciany, który dopisałem wyżej oraz ostrożne skrobanie kurzajki nożykiem podczas wymiany opatrunku. Dosłownie w pierwszych 2 tygodniach moja kurzajka się zmniejszyła i powstała niewielka ranka z korzeniami.


Czemu kurzajki powstają w podróży?

Kurzajki to wirus, który można złapać wszędzie. Sprawdzonym jest, że w podróży kiedy ciało jest zmęczone i osłabione łatwiej ulega zakażeniu wirusem brodawczaka. Warto zatem dbać o kondycję i zdrowie podczas wyjazdów. Silnego i zdrowego ciała, wirusy się boją.

Są również inne metody na usuwanie kurzajek domowymi sposobami, m.in. pocieranie skórką od bananów, czosnkiem, a nawet zaklejanie mocną szarą taśmą, żeby zablokować kurzajce tlen. Nie zapomnij również poszukać w lesie jaskółczego ziela, które również ma bakteriobójcze działanie.


Powodzenia z kurzajkami!

Trzymam kciuki za Twoją kurację. Koniecznie daj znać swoje sposoby i wskazówki dotyczące pozbycia się tego uciążliwego wirusa. Na pewno inni którzy będą czytać ten wpis, będą Ci wdzięczni za wszelkie rady.

komentarze: 10
  1. Uważam, że sposób opisany wyżej jest jak najbardziej bezpieczny. Możesz zamiast cebuli zastosować skórkę cytryny.

 1. Znam tańszy sposób 🙂
  Skuteczny – wypróbowany na sobie.
  Swego czasu zaraziłam się kurzajkami od koleżanki (niestety, cążki nie są przechodnie – zapamiętać!). Miałam chyba najgorszy rodzaj kurzajek, bo ich ‘korzenie’ wrastały pod paznokcie. Dermatolog wysłał mnie na wypalanie ciekłym azotem, ale nic to nie dało 🙁
  Wówczas od kogoś (nie pamiętam od kogo dokładnie, ale dużo zdrowia Jej/MU życzę) usłyszałam taki przepis:
  – skórka z cytrusa (najlepiej z cytryny, ale może być też pomarańcza)
  – ocet spirytusowy
  Bierzemy słoiczek, wlewamy ocet, wkładamy skórkę (ważne: ma mieć albedo, tę białą część). Skórka musi być całkowicie przykryta octem. Czekamy min. 12 h. Po tym czasie ze skórki wycinamy ‘plaster’ wielkości kurzajki i przykładamy doń właśnie tą białą częścią. Przymocowujemy plastrem by mogło pracować z nasza kurzajką co najmniej 8 h. Ja stosowałam na noc. Owszem, czuć reakcję kurzajki. Pobolewa i swędzi. Ale skutecznie je usuwa w czasie chyba nawet krótszym niż te 14 dnia (nie pamiętam ile czasu mi zajęło pozbycie się kurzajek tą metodą, rzecz miała miejsce ponad 30 lat wstecz).
  W każdym razie: POLECAM 🙂

 2. Nareszcie jakiś pomysł, który nie kosztuje milionów i nie jest szkodliwy dla zdrowia. Męczę się z kurzajkami już ponad 5 lat. Spróbuję Twój sposób. Mam nadzieję, że uda się wytępić to paskudztwo.

  1. 5 lat to długa przeprawa! Polecam spróbować, bo naprawdę pomaga. Polecam jednak zachować konsekwencję i co by się nie działo powtarzać zabieg opisany wyżej. Trzymam kciuki za powodzenie!

 3. Korzystałem z jaskółczego ziela, które rośnie za blokiem i muszę przyznać, że nie dało żadnego efektu. A wiele osób mówi, że to idealna roślina na kurzajki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ