Nauka doceniania drobnych rzeczy

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Jak często nie doceniamy tego co mamy?
Odpowiedź skłania się ku słowom: Co sekundę.

Dlaczego warto pojechać gdzieś gdzie poziom wykształcenia i świadomości społecznej jest niski?

Chociażby po to by dostrzec, to co do tej pory było niedostrzegalne.

Masz ręce, nogi, jesteś zdrowy, masz wzrok, możesz poruszać się sam, chodzić do sklepu, jesz sam bez pomocy innych osób, masz do wyboru tyle rzeczy. Można wymieniać w nieskończoność.

Poniższa fotografia została wykonana w Veracruz, mieście portowym gdzie na trawniku ‘zaparkowałem’ swoją rezydencję w samiutkim centrum portu. W każdym mieście, czy wsi do których dane było mi dotrzeć można było zaobserwować ubóstwo. Jak mówi stare przysłowie “Jeśli wpadniesz pośród wrony, zaczniesz krakać tak jak one”. I tak jest. Meksykanie pomimo tego, że antykoncepcja i podnoszenie świadomości seksualnej obejmuje swoim zasięgiem kraj to i tak nie przywiązują do tego wielkiej wagi, co skutkuje milionami wielodzietnych rodzin.

Dzięki swojej dociekliwości, dowiedziałem się co jest główną przyczyną tego stanu rzeczy. Wiele osób twierdzi, iż “Wszystko zależy od Boga. Jeśli będzie chciał byśmy mieli dziecko, to tak będzie…”. Jest to totalny brak świadomości w każdym wymiarze tego słowa. U nas ‘wielodzietna’ oznacza 5 osób, zaś tam jak możesz się domyślić ta liczba jest większa. Duża liczba domowników automatycznie determinuje budżet na edukację. Życie się ciągnie nieubłaganie, tworząc kolejnych “Ulicznych Wojowników”, którzy powielają schemat nędzy.

Wojownik, to osoba która walczy o coś. Oni walczą każdego dnia o przeżycie. Dzieci, które winny bawić się beztrosko na ulic, przemierzają miasto w poszukiwaniu kogoś komu mogą wyczyścić buty, w przeliczeniu na 1 zł. Inne zaś chodzą i żebrają, dzierżąc na swych plecach przepasaną siostrę lub brata.

Zawsze w gąszczu monotonnego widoku, który przewija się co dnia, można dostrzec cień nadziei. Pomimo przeciwności losu mały chłopiec, imający się czyszczenia butów, wykazuje wielkie chęci bycia kimś lepszym.

Te dzieci rozwijają w sobie przedsiębiorczość już w bardzo młodym wieku, jednak o tym nie wiedzą. Są efektywne w tym co robią, bo wiedzą że od tego zależy ich jutro.

Nikt za Ciebie nie doceni tego co masz.
Musisz to dostrzec i zrobić sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ