Początek wiosny nad rzeką Bug

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

W pierwszych dniach wiosny wybrałem się na pieszą wędrówkę, by napawać się pięknem przyrody nad rzeką Bug na odcinku między Zajęcznikami, a Drohiczynem. Cisza i spokój, które przesiąkają tamtejsze rejony pozwala na poukładanie myśli. To niesamowite jak przebywanie wśród natury uspokaja i pozwala oczyścić umysł.

Idąc przed siebie przeszedłem jakieś 6 kilometrów napawając się pięknem natury jeszcze będąc na oficjalnym obszarze województwa Podlaskiego. Każdemu uchwyconemu kadrowi – zdjęciu, nadawałem niepowtarzalny tytuł oddający jego piękno.


Kilka ujęć ze spaceru nad rzeką Bug

wiosenne-promienie-slonca-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 1. Trzy drzewa tworzące jedność

Przysiadłem na drugim brzegu rzeki Bug i wpatrywałem się w te trzy drzewa, które tworzą na pierwszy rzut oka jedną spójną całość. Pomyślałem sobie wtedy o wsparciu, jak jest ważne w życiu codziennym.


Trawa-na-brzegu-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 2. Wysuszona trawa

Wysuszona roślinność wyczekująca promieni słońca na tle nieba, wygląda monumentalnie. W rzeczywistości są to niewielkiej wysokości rośliny na które człowiek przeważnie nie zwraca uwagi. A jak pokazuje rzeczywistość, czasami warto klęknąć i spojrzeć na otaczającą nas naturę z innej wysokości.


Stara-chata-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 3. Opuszczony dom

Dom nad rzeką Bug – zawsze zastanawiałem się, czy nie jest to niebezpieczne? Przecież po zimie poziom wody podnosi się i wychodzi z koryta zalewając pobliskie tereny. Niemniej takie domostwo wygląda jak z bajki.


Widok-na-opuszczone-drzewa-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 4. Podlaski horyzont

Takie widoki mnie uspokajają. Wyschnięta trawa, kawałek pola przesyconego kolorem czerwonym i pomarańczowym, a na górce drzewa – jedno przy drugim.


Pałki-wodne-nad-rzeka-Bug
Zdjęcie 5. Pałki wodne z nad Bugu

Pałka wodna – choć każdy ją zna to nie wiele osób wie, że zawierają masę unikalnych substancji odżywczych oraz posiada liczne właściwości wykorzystywane w naturalnej medycynie od stuleci. Za jej pomocą leczy się różne bóle, przyspieszają gojenie ran, zapobiega infekcjom, spowalnia krwawienie i jak donoszą niektóre badania jest skuteczna w walce z rakiem.


Mech-na-starym-drzewie-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 6. Zielony filtr powietrza

Występowanie dużej ilości mchu może oznaczać tylko jedno – jest tam czyste powietrze. A jako ciekawostkę warto przytoczyć, że kiedyś stanowiły doskonałe uszczelnienie budynków.


Huby-na-powalonym-drzewie-nad-Bugiem
Zdjęcie 7. Huba – dręczyciel drzew

Ahh te huby, pomimo, że wyglądają niekiedy jak kosmiczne twory to są w gruncie rzeczy niebezpieczne dla zdrowych drzew. Sprawiają, że drewno zaczyna gnić, co w efekcie przynosi obumarcie całej rośliny.


Dzielo-bobra-nad-rzeka-bug
Zdjęcie 8. Lokalny artysta – bóbr

Lokalny artysta – bóbr o niezwykłym zapale i pracowitości tym razem stworzył dzieło, które przypomina mi człowieka upadającego na kolana, by dziękować naturze za przyjście wiosny.


Kosciol-w-Drohiczynie-na-rzeka-Bug
Zdjęcie 9. Drohiczyn – Katedra pw. Trójcy Przenajświętszej

Katedra zlokalizowana jest na perfekcyjnym miejscu. Chciałbym kiedyś mieć dom z takim widokiem. Wtedy każdy poranek byłby niczym wyszukany pejzaż wybitnego artysty.


Przełom-Bugu-w-Drohiczynie-wiosna
Zdjęcie 10. Meandrująca rzeka Bug

Bug w swojej naturze meandruje na każdym odcinku. Z lotu ptaka wygląda zapewne niczym wijąca się anakonda.


Nad rzeką Bug jest pięknie!

Odcinek rzeki Bug przepływający przez Podlasie to jeden wielki majstersztyk natury. Jeżeli zastanawiasz się nad wycieczką w tę część Polski to polecam Ci spływ kajakowy Bugiem. A jeśli nie jesteś fanem kajakowania to wybierz jakiś szlak turystyczny na podlaskiej ziemi. I na koniec coś intrygującego, czyli temat Szeptuch na Podlasiu. Jeśli nadąży się taka okazja to polecam zagaić temat lokalnym i podpytać o ich wiedzę w tym temacie.

Miłej wędrówki nad rzeką Bug.

komentarze: 9
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ