Pomysły na sylwestra – 7 kreatywnych propozycji

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Jako, że jest to blog podróżniczy, poniższe pomysły będą miały charakter podróżniczy. Można powiedzieć, że znajdziesz tutaj podpowiedź z kategorii: pomysł na sylwestra tematycznego. Co więcej skupie się na propozycjach kreatywnych, nie wymagających wielkich nakładów finansowych.

Postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Nie zabraknie sugestii i złotych rad. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci rozwikłać sylwestrowe wyzwanie zaaranżowania czasy. A pomysł na sylwestra we dwoje, z tymi propozycjami, będzie banalnie prosty.


Alternatywne pomysły na sylwestra – 8 kreatywnych propozycji z duchem podróży

Dobierając alternatywne pomysły na sylwestra kierowałem się 2 aspektami: pięknymi doświadczeniami i niskimi kosztami. Te 2 czynniki dla podróżnika mają kluczowe znaczenie.

1. Sylwester w schronisku górskim

Ta opcja jest mało popularna. Niewiele osób o niej myśli. Niemniej jednak polskie schroniska turystyczne (nie wszystkie, ale spora część), co roku organizują imprezę sylwestrową. Często jednak jest tak, że ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na nocleg. A bilety rozchodzą się pół roku przed sylwestrem.

Poszukaj ciekawie ciekawie ulokowanego schroniska. Zadzwoń i dowiedz się czy mają wolne miejsca na sylwestra. Plusem jest możliwość poznania całej gromady nowych ludzi. A minusem to, że prawdopodobnie rozkręci się “gruby melanż”. Nie polecam dla osób niespożywających.


2. Sylwester na szlaku górskim

To opcja nieco hardcorowa. Wyjście na szlach na 3 dni i spanie pod namiotem. Do tego ognisko i dobre towarzystwo. Myślę, że, np. Beskidy idealnie się wpisują w plan. Niewysokie, podejścia łatwe. Trzeba jednak mieć dobry sprzęt, żeby poślady nie odmarzły.

Na trasie można znaleźć wiaty i miejsca na ogniska. Polecam zainstalować aplikację o nazwie: mBDL – Mobilny Bank Danych o Lasach. Strona główna BDL.

gory-zima-snieg-drzewa-na-szlaku.jpg

3. Znajdź tanie loty do ciepłego kraju

Tutaj nie ma większej filozofii. Właśnie zrobiłem szybkie rozeznanie. Zajęło mi 5 minut znalezienie lotów w obie strony w okresie sylwestrowym do Izraela. Koszt około 200 zł. Jak na bilet w obie strony, brzmi ekstra. W takim Izraelu temperatura w grudniu będzie około 25 stopni. A jak pojedziesz na południe w okolice Morza Czerwonego to żyć nie umierać.

Jak szukać tanich lotów? Polecam artykuł, pt. Jak kupić tani bilet na samolot? – 10 wskazówek. A tutaj łap artykuł o ciepłych krajach, pt. Krótkie loty w ciepłe kraje, czyli ucieczka od zimna.

Taka opcja jest dobra dla ludzi, którzy lubią koczować w namiocie. W tym dniu może być problem z ogarnięciem noclegu w hostelu czy na kwaterze prywatnej, np. CS. Jednak idea spędzenia noclegu na dzikiej plaży obok Morza Martwego, do mnie przemawia.


4. Sylwester Autostopowy w Polsce

Ta opcja jest dla ludzi otwartych i kochających podróże. Jak sama nazwa wskazuje, znacząca większość uczestników to Autostopowicze. Niektórzy to starzy wyjadacze, którzy objechali pół, a nawet całą kulę ziemską.

Miejsce pełne ciekawych ludzi. Odnajdzie się tam zarówno konsument %, jak i abstynent. Ilość osób na takich sylwestrach sięga czasami po 300 osób.

Jedna z ciekawszych inicjatyw. Moim skromnym zdaniem. Polecam artykuł, pt. Autostopowy Sylwester 2015/2016 w Burzeninie.

autostopowy-sylwester-w-golkowicach-dlaczego-warto-podrozowac.jpg
Tak było w 2014 roku
impreza-przebierana-podroze-autostopowy-sylwester-polscy-autostopowicze-burzenin.jpg
A tak w 2016 chyba

5. Sylwester na Ukrainie

Biorąc pod uwagę, że Ukraina nie jest od nas daleko. Dodając do tego wartość ukraińskiej hrywny. To wszystko sprawia, że nasz sąsiad, brzmi jak idealna alternatywa na sylwestra.

Warto poszukać hosteli, hoteli, pensjonatów, w których organizują imprezę/bal sylwestrowy i napisać. Ceny będą znacząco, niższe niż w Polsce. Osobiście nigdy z takiej opcji nie skorzystałem. Jednak słyszałem od kilku osób i sobie bardzo chwalili.

Polecam rozejrzeć się za hostelem z duchem podróży. Wtedy ma się pewność, że ekipa imprezowa będzie zróżnicowana i pozna się ciekawe dusze.


6. Sylwester na pustyni

Na początku myślisz sobie: “Za drogi”. Nic bardziej mylnego. Bilety, np. do Maroka, kupujesz za niecałe 100 zł w jedną stronę. Tam jedziesz autostopem w stronę Sahary. U lokalnych możesz popytać o jakąś oazę – noclegi u Beduinów.

Czasami mają te beduińskie miejscówki naprawdę robią wrażenie. Możesz również ogarnąć własny camp, czyli spanie pod namiotem. Wszystko zależy od Ciebie.


7. Sylwester z gorącymi źródłami na dziko

Dostępność dzikich źródeł jest całkiem spora. Możesz wybierać i przebierać od Islandii, aż po Gruzję i na Izraelu kończąc. Mówię tutaj o budżetowych miejscówkach, gdzie można tanio dolecieć. Na Islandię trzeba by poszukać bilety znacząco wcześniej, ponieważ ceny bliżej sylwestra w tamtym kierunku są mocno podbijane.

Nocleg również na dziko, bo przy dzikim źródle próżno szukać infrastruktury turystycznej. Dzięki temu masz zagwarantowaną ciszę, bliskość natury i piękne doświadczenia. Ciekawa opcja dla ludzi ceniących spokój i obecność drugiej połówki lub opcja dla niewielkiej ekipy znajomych.

dzikie-gorace-zrodla-alternatywne-pomysly-na-sylwestra-z-duchem-podrozy.jpg
Dzikie źródła. W niektórych warto uważać, ponieważ woda jest tak gorąca, że może popażyć – pomysły na sylwestra

Kreatywne pomysły na sylwestra

Jak widzisz kreatywnych pomysłów nie brakuje. Wymagają jednak większego zaangażowania z Twojej strony. To nie jest sylwester z cyklu – kupimy % i zrobimy same, tylko musisz bardziej ogarnąć kwestie sprzętu, logistyki, aktualnych obostrzeń w danych krajach, etc.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zapytać, która z przedstawionych wyżej opcji jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna? Jeśli tutaj jesteś to Sylwester się zbliża wielkimi krokami. Życzę Ci Szczęśliwego Nowego Roku i dużo nowych wyzwań!

komentarze: 4
  1. Temat jaki chce tutaj poruszyć to podróż w czasie korony i pobyt w hotelu. Chodzi mi tylko i wyłącznie o hotele w Polsce. Sama pracuje w jednym i przez te obostrzenia doszło bardzo dużo pracy i obowiązków. Niektóre czynności po prostu utrudniają nam prace np na śniadaniach. Zastanawiam się czy wy macie jakieś doświadczenia związane a pobytem w hotelu, podczas korony? Głównie interesuje mnie jak wyglądają posiłki, szczególnie śniadania. Czy są otwarte bufety ? Jesli tak , to czy obsługuje je obsługa hotelu? Czy zestawy śniadaniowe? Czy jest w ogóle możliwość, aby to zjeść w hotelowej restuaracji, czy posiłki są dostarczane tylko i wyłącznie do pokoju? A może są hotele w których w ogóle nie zauważyliście wiele zmian??

    1. Gorące źródła, namiot, obozowisko! Brzmi genialnie. Czemu powiadasz, że Sylwester w domu? Zapisz się na Sylwestra Autostopowego, będzie miast dusz!

  2. Zastanawia mnie co robicie tego roku w Sylwestra? Zbliża się wielkimi krokami i trochę czuję się zdezorientowana co ze sobą zrobić. Znajomi mnie zapraszali do innego miasta, ale nie wiem czy jest sens się przemieszczać teraz daleko. Co Wy robicie? Co planujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ