Kubek ceramiczny IDEALNIE NIEIDEALNY

(2 opinie klienta)

Kubek ceramiczny, ręcznie robiony z gliny o pojemności ~400 ml.  Kupując kubek dostajesz losowo wybrany egzemplarz, który jest nieidealny w swojej formie i może miejscami posiadać harysy.

Tego produktu nie ma na stanie i jest niedostępny.

Opis

kanal-podrozniczy-nayoutube-nifortunne-historie-z-podrozy

Wersja limitowana: TAK
Pojemność kubka: ~400 ml
Materiał: glina
Sposób wytworzenia: ręczna robota
Wybór kubka: losowo
Mogą występować: harysy (Co to? Informacje niżej)
Idealny do: zaparzania ziół, herbat, kawy
Mycie w zmywarce: można, jednak NIE zalecam

 

Co oznacza IDEALNIE NIEIDEALNY?

Każdy kubek jest inny. Między sobą różnią się kształtem, fakturą i wzorami na szkliwie. Mogą posiadać różne deformacje, które nadają im niepowtarzalności. Nie szukaj tutaj kubka z idealną ścianą, obwodem, etc. bo go tu nie ma. ♥

 

Kolory na kubku ceramicznym IDEALNIE NIEIDEALNYM

Kolorystyka kubka nie jest przypadkowa, ma w sobie duszę podróży! Kolor biały = biała kartka na której zostaną zapisane niepowtarzalne historie. Kolor niebieski i jego odcienie = niebo, bezkres mórz i oceanów, które kojarzą się z wolnością.

 

Co to HARYS?

Pęknięcia włosowate szkliwa.

Ceramika jest kruchym, porowatym, naturalnym materiałem, który przy zmianach temperatury i wilgotności powietrza nieustannie dylatuje. Na wyrobie mogą pojawić się drobne pęknięcia szkliwa, tzw. harys.

Podczas stopniowego stygnięcia po wypale szkliwo jest bardziej ciekłą substancją niż ciałem stałym. Czerep kurczy się, a szkliwo łatwo dopasowuje się do jego zmian. Od określonej temperatury jednak szkliwo zaczyna zachowywać się jak ciało stałe z własną rozszerzalnością cieplną, w wyniku czego powstają naprężenia między czerepem i szkliwem. Jeżeli szkliwo podczas stygnięcia ma większy skurcz niż czerep, powstają w szkliwie naprężenia, które w razie osiągnięcia wyższych wartości mogą powodować niekontrolowane pęknięcia włosowate szkliwa, tzw. harys. Wszystkie tradycyjne, sprawdzone historycznie szkliwa wykazują harys i wiele osób bardzo sobie je ceni.

2 opinie dla Kubek ceramiczny IDEALNIE NIEIDEALNY

 1. Nieidealna

  Idealnie wpasowuje się w mój nieidealny styl bycia.

  • Tomasz Jakimiuk

   Miłego picia zdrowych naparów z ziół. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zakup.

 2. Eugenia

  Bardzo dziękuję za przysłanie kubeczka. Jest przepiękny w swoim braku perfekcji. A kolory tworzą nieprzewidywalną abstrakcję. Codziennie piję z niego swoje ulubiony napary i herbatki.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *