Wyprawy podróżnicze

Czas mija bardzo szybko, jak pokazuje życie. Zacząłem podróżować w 2013, a już mam na koncie kilka wypraw podróżniczych, z których jestem szalenie dumny.

Wyprawy podróżnicze:
– Autostopowy eurotrip po Europie
– Autostopowa podróż zimą do Norwegii
– Jachtostopem i autostopem do Meksyku
– Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin
– Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Pakistanu
– Hulajnogą i autostopem z północy na południe Afryki
– i wiele innych.


Hulajnogą i autostopem z Polski do Chin

- JAK TO DALEKO
Trasa z Polski do Chin i na Wyżynę Tybetańską

Rok 2016. Pewnego pięknego dnia pomyślałem sobie, że pojadę w podróż hulajnogą i autostopem. To była moja pierwsza wyprawa podróżnicza przy zastosowaniu hulajnogi. Nie miałem w głowie robienia świadomego reportażu i zbierania materiałów na bloga czy prezentacje podróżnicze. Po prostu dałem się ponieść drodze. Byłem wtedy bardzo zaparty i prawie każdego dni relacjonowałem podróż na Facebooku. Czytelnicy na koniec podróży napisali: “I co ja dziś będę Czytać o 19:00…”.

Po powrocie okazało się, że projekt z hulajnogą i autostopem przypadł wielu osoba do gustu. Otrzymałem za niego masę nagród na Festiwalach podróżniczych oraz od National Geographic.


Wyprawa hulajnogą i autostopem z północy na południe Afryki

wyprawy-podroznicze-hulajnoga-i-autostopem-z-polnocy-na-poludnie-afryki-tomasz-jakimiuk.jpg
Trasa podróży po Afryce

Rok 2019. Ruszyłem z Izraela obierając za cel Kapsztad w RPA. Obstawiałem, że podróż zajmie mi 2 miesiące. W trakcie przedłużyło się do 4 miesięcy. Poruszałem się głównie hulajnogą i autostopem, żeby być blisko ludzi i ich historii. Spałem głównie w namiocie, na couchsurfingu i ludzi poznanych w podróży.

Wróciłem z całą masą historii, m.in. historia chłopaków z Miasta Śmieciarzy w Egipcie, historia Tonego – niewidomego podróżnika poznanego w Sudanie, etc. Zebrałem wszystko w jedną całość i spisałem pod tytułem: “Ludzie drogi“. Ta podróż była jedną z bardziej wymagających w moim życiu. Afryka potrafi zaskoczyć.

Podróż trwała 4 miesiące i odwiedziłem w tym czasie 9 krajów. Przywiozłem kilka tysięcy zdjęć, niezliczone ilości filmów i historii z ludźmi.


Filmy podróżnicze – playlisty

Na moim kanale YouTube znajdziesz całą masę playlist z różnych zakątków globu. Z każdym miesiącem na kanał przybywają nowe odcinki. Polecam subskrybować i być na bieżąco.


Jeśli masz chęć zorganizować spotkanie podróżnicze w swoim mieście z moim udziałem to koniecznie do mnie napisz. Duża dawka inspiracji i wiedzy czeka! Namiar znajdziesz w zakładce – Kontakty.


Fotografie i historie z różnych stron świata

Lubię zatrzymywać chwile w obiektywie. W czasie podróżowania zrozumiałem, że lekkość sprzętu ma bardzo duże znaczenie. Zacząłem więc fotografować smartfonem. I od kilku dobrych lat znacząca większość moich zdjęć pochodzi ze smartfona lub z kamery GoPro. Te poniżej akurat zostały zrobione smartfonem i rzecz jasna obrobione za pomocą mojego autorskiego preseta.

dłonie-rasizm-etiopia-podroz
Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi. Kolor skóry to tylko okrycie zewnętrzne dla serca i duszy, które ma każdy z nas. T. ♡
- JAK TO DALEKO
 TRAKTOROSTOP! Najpierw 30 km z buta i na hulajnodze pośród buszu. Później 60 km w 4 godziny na traktorze z ziomeczkami. Mam srogo obity prawy pośladek od wybojów. A kumpel na przyczepie potajemnie rozpracowywuje hulajnogę. A Ty jechałeś/aś kiedyś traktorem? T.

Wyprawy podróżnicze – co się liczy?

Moje podróże można opisać w kilku słowach: jedne krótsze, inne dłuższe, jedne daleko, inne blisko. Mongolia, Mazury, Chiny, Bieszczady, Sudan, Podlasie, Etiopia. Gdzieś nad Bałtykiem. To, co wydaje się niekiedy blisko, okazuje się być daleko. A to, co daleko – blisko. Krajów już nie liczę, kilometrów też, okazało się, że to mało istotne sprawy. Liczą się historie z drogi, poznani ludzie, zaskakujące smaki, pot i łzy. Na samych początkach mojej podróżniczej przygody nie sądziłem, że będę kiedyś dumnie zwiedzać świat, a co więcej o nim pisać. Życie potrafi zaskoczyć.

komentarze: 4
    1. Aż się uśmiałem pod nosem, bo lubię memy z Nosaczami, które używają często “kurła”. Mił mi będzie zawitać do Twojego miasta i poinspirować lokalnych! Więcej info znajdziesz w zakładce “współpraca”. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *