Wyprawy podróżnicze

Czas mija bardzo szybko, jak pokazuje życie. Zacząłem podróżować w 2013, a już mam na koncie kilka wypraw podróżniczych, z których jestem szalenie dumny:
– Autostopowy eurotrip po Europie
– Autostopowa podróż zimą do Norwegii
– Jachtostopem i autostopem do Meksyku
– Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin
– Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Pakistanu
– Hulajnogą i autostopem z północy na południe Afryki
– i wiele innych.

Co się liczy?

Moje podróże można opisać w kilku słowach: jedne krótsze, inne dłuższe, jedne daleko, inne blisko. Mongolia, Mazury, Chiny, Bieszczady, Sudan, Podlasie, Etiopia… gdzieś nad Bałtykiem. To, co wydaje się niekiedy blisko, okazuje się być daleko. A to, co daleko – blisko. Krajów już nie liczę, kilometrów też, okazało się, że to mało istotne sprawy. Liczą się historie z drogi, poznani ludzie, zaskakujące smaki, pot i łzy.

Na samych początkach mojej podróżniczej przygody nie sądziłem, że będę kiedyś dumnie zwiedzać świat, a co więcej o nim pisać. Życie potrafi zaskoczyć. Poniżej masz efekt mojej pracy, m.in. filmy z podróży, a niżej zdjęcia i historie. Miłego oglądania i czytania.

PS. Jeśli masz chęć posłuchać mnie na żywo – zorganizować spotkanie w swoim mieście to koniecznie do mnie napisz. Duża dawka inspiracji i wiedzy czeka! Tutaj łap kontakt.


Filmy podróżnicze


Podróż przez Afrykę
Odcinek z Lwowa
Odcinek z Pakistanu
Odcinek z Iranu
Odcinek z Turcji

Fotografie i historie z różnych stron świata

dłonie-rasizm-etiopia-podroz
Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi. Kolor skóry to tylko okrycie zewnętrzne dla serca i duszy, które ma każdy z nas. T. ♡
 TRAKTOROSTOP! Najpierw 30 km z buta i na hulajnodze pośród buszu. Później 60 km w 4 godziny na traktorze z ziomeczkami. Mam srogo obity prawy pośladek od wybojów. A kumpel na przyczepie potajemnie rozpracowywuje hulajnogę. A Ty jechałeś/aś kiedyś traktorem? T.

View this post on Instagram

Etiopia wita! ♡ Czas na nowe doświadczenia! W Sudanie zostawiam masę wspomnień! Na dzień dzisiejszy wiem, że wrócę! Mam tam jeszcze trochę do ogarnięcia rzeczy i miejsc, będących niczym złote runo dla odkrywcy. Muszę je zobaczyć i defacto doświadczyć przed śmiercią. Podsumowując! Podróż po Sudanie była dla mnie wyzwaniem! Otrzymuję od Was masę wiadomości. Wiem, że ta podróż poszerza nie tylko moje horyzonty. Chciałbym jednak być pewien, że jeśli ktoś porwie się na podobne szaleństwo to będzie miał już za sobą doświadczenie. Nie mówię tutaj o wycieczce zorganizowanej, gdzie wszystko masz jak na tacy. Mówie tutaj o podróży w której jesteś bardzo blisko lokalnych i spędzasz przy nich większą część dnia. Mówie tutaj o podróży, w której musisz codziennie znaleźć miejsce na namiot. Mówię tutaj o dniach, kiedy Twoja dieta jest podobna do diety pustelnika. Mówie tutaj o przygodzie w której musisz wykazać się dużą cierpliwością, opanowaniem… Musisz być kucharze, lekarzem… niekiedy policjantem, a jak trzeba to i sędzią. To tyle od mnie. Mam nadzieję, że udalo Ci sie dotrzec, az tutaj! Tymczasem melduje ze poziom zdrowia i humoru wynosi 200%! Jesli jestes, az tutaj oznacza to ze jedziesz ze mną i mam w Tobie mocne wsparcie! Zostaw w komentarzu autostopowego kciuka. 👍 Bede widzial kto czyta! ♡ T. . . . #etiopia #afryka #podroze #autostop #inspiracja #motywacja #przygoda #wiedza #geografia #natgeo #jaktodaleko

A post shared by Tomasz Jakimiuk 🌍 podróże (@jaktodaleko) on

komentarze: 4
    1. Aż się uśmiałem pod nosem, bo lubię memy z Nosaczami, które używają często “kurła”. Mił mi będzie zawitać do Twojego miasta i poinspirować lokalnych! Więcej info znajdziesz w zakładce “współpraca”. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *